Partizan savladao Mornar u ABA ligi

Beta 29.01.2023

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Mornara iz Bara sa 92:74 (28:26, 13:15, 30:21, 21:12), u utakmici 17. kola ABA lige.

Najbolji učinak u domaćem timu imao je Janis Papapetru sa 19 poena, Zek Ledej je postigao 14 poena, uz šest skokova, dok je Aleksa Avramović upisao 13 poena i osam asistencija.

Bivši košarkaš Partizana Gregor Glas bio je najefikasniji u crnogorskoj ekipi sa 20 poena, uz pet uhvaćenih lopti, a Kristijan Džons je zabeležio 15 poena i osam skokova.

Nakon trijumfa u hali "Aleksandar Nikolić" crno-beli na prvom mestu imaju 15 pobeda i dva poraza, dok Mornar zauzima 12. mesto sa pet pobeda i 11 poraza.

Veći deo prve četvrtine u vođstvu je provela gostujuća ekipa, a najvećih plus šest (10:16) imali su na polovini deonice.

Partizan je u završnici prve deonice stigao do prednosti, a taj period završen je rezultatom 28:26, nakon zakucavanja Ledeja.

Druga četvrtina protekla je u egalu, da bi se na poluvreme otišlo nerešenim ishodom - 41:41.

Crno-beli su meč prelomili u završnici treće četvrtine, koja je okončana rezultatom 71:62. Partizan je potom došao do dvocifrene prednosti i lako je priveo utakmicu kraju.

Sledeći meč Partizan igra na gostovanju protiv Mege, a Mornar u Podgorici igra protiv Studentskog centra.