Džudistkinja Milica Nikolić osvojila srebro u Parizu

RTS 05.02.2023

Srpska džudistkinja Milica Nikolić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 48 kilograma na grend slemu održanom u Parizu. Pobednica u finalnom duelu i osvajačica zlata na jednom od najprestižnijih svetskih takmičenja bila je domaća džudistkinja Pont Blandin.

Ovim srebrim odličjem, 28-godišnja srpska džudistkinja Milica Nikolić je došla do 21. medalje sa turnira Svetske džudo federacije. Milica je na putu do finala savladala Turkinju Azak, zatim Japanku Tacukavu i u polufinalu takmičarku iz Španije Lapuertu. Jedna od najboljih srpskih džudistkinja i članica Džudo kluba Rakovica je na jedan vaza-ari izgubila u finalu od Blandinove, koja je imala veliku podršku francuske publike u čuvenoj pariskoj dvorani, koja je