Bolonja slavila usred Firence: Jović sačuvao svoj gol, ali u napadu ponovo bez učinka

Telegraf 05.02.2023  |  Telegraf.rs

Bolonja je ovom pobedom došla do 29. osvojenog boda u domaćem šampionatu i nalazi se na devetoj poziciji, dok je Fiorentina ostala u drugoj polovini tabele, tačnije na 12. mestu sa 24 osvojena boda.

Fudbaleri Fiorentine poreženi su na domaćem terenu od ekipe Bolonje rezultatom 2:1, u okviru 21. kola italijanske Serije A. Za "Violu" su nastupila čak tri srpska fudbalera, Luka Jović i Nikola Milenković koji su odigrali čitav meč, a uz njih na terenu se našao i Aleksa Terzić, koji je u igru ušao u 86. minutu. Bolonja je znatno bolje otvorila meč, što su mogli da krunišu golom već u 10. minutu, kada je Ferguson dobro šutirao, ali je Luka Jović sa gol linije