Kad je sinoć zagrmelo, stari su odmah rekli ne valja! Šta za zimsku grmljavinu kažu meteorolozi, a šta narodno verovanje
Kurir 20.02.2023
![Kad je sinoć zagrmelo, stari su odmah rekli ne valja! Šta za zimsku grmljavinu kažu meteorolozi, a šta narodno verovanje](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
BEOGRAD - U Beogradu, Sremu, Novom Sadu i okolini, sinoć je grmelo i sevalo kao da smo usred leta! Beograđani su u čudu slušali buku, za koju se potom ispostavilo da je grmljavina.
Sve to pratili su jak vetar i kiša. I sve to usred februara! Do vremenske nepogode, koja srećom nije dugo trajala, došlo nakon nekoliko toplih dana, pri čemu je temperatura dostizala čak 20 stepeni Celzijusa. Meteorolog Marko Čubrilo, međutim, kaže za Blic da to nije neuobičajeno, a razlog je sledeći: "Nevreme praćeno kišom i grmljavinom dešava se kad je februar ovako topao, a imamo aktivnu atmosferu i hladan front". Kako objašnjava, zimi je grmljavina retka,