Real od 0:2, do ubedljivih 5:2 protiv Liverpula na Enfildu

Radio sto plus 21.02.2023

Prošlogodišnji finalisti Lige šampiona su odigrali sjajnu utakmicu na Enfildu – Liverpul je posle samo 14 minuta igre imao dva gola prednosti, ali je Real prvo do kraja prvog poluvremena izjednačio, da bi u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat na 5:2.

Liverpul je poveo preko Darvina Nunjesa u četvrtom i Mohameda Salaha u 14. minutu, Real je izjednačio golovima Vinisijusa Žuniora u 21. i 36. minutu, Eder Militao je u 47. minutu preokrenuo rezultat, a pobedu Reala potvrdio je Karim Benzema u 55. i 67. minutu. Utakmica je sjajno počela za “crvene” i nije izgledalo da će Liverpul prvi put u istoriji primiti pet golova na domaćem terenu u nekom evropskom meču. Izabranici Jirgena Klopa su poveli posle samo tri minuta