POLUVREME - Srpski centri dominiraju u Atini, Srbija sve bliža Svetskom prvenstvu

Sportske.net 24.02.2023  |  Sportske.net

Završeno je prvo poluvreme u Atini, Grčka - Srbija 30:39 u utakmici pretposlednjeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Loš kvalitet košarke je obeležio prvu četvrtinu, ali je reprezentacija Srbije kontrolisala rezultat i posle tih deset minuta igre je vodila sa 15:8, uz četiri poena Milutinova i po tri Jovića i Jeremića. Reprezentaciuja Srbije je i početkom druge deonice dominirala na centarskim pozicijama, s tim što je sada glavnu ulogu preuzeo Dušan Ristić i upravo njegovim poenima ''orlovi'' su poveli sa osam poena razlike - 21:13. Usledio je tajm-aut posle kog su Grci zaigrali