Partizan slavio, zvezda izgubila: Na turniru u Splitu vaterpolisti Radničkog izborili f4 u Beogradu

Večernje novosti 24.02.2023  |  S. K.

SPLIT – Beograd 1:1. Na turniru Regionalne lige u Splitu večiti rivali ostvarili su polovičan uspeh. Partizan je savladao Mornar sa 11:6 (1:3, 5:2, 2:1, 3:0) i prebrinuo je sve brige oko borbe za opastanak, dok je Crvena zvezda pružila jak otpor velikom favoritu, domaćem Jadranu – 11:12 (4:2, 2:5, 1:3, 4:2). Radnički se oporavio od šokatnog poraza od Jadrana (3:15) i pobedom nad Solarisom (15:12 – 5:4, 5:3, 2:2, 3:3) pridružio se Novom Beogradu, Jugu i Jadranu ST na završnom turniru u Beogradu.

Lazar Dobožanov Foto D. S. Crno-beli su posle lošeg početka od druge četvrtine nametnuli svoj ritam i slomili otpor Mornara, a istakli su se Gladović sa 3, Smiljević i Giga sa 2 pogotka. Zvezdaši su namučili Jadran. Dobili su prvu četvrtinu, ali su naredne dve izgubili. Ipak, nisu dozvolili domaćinu da se lagodno oseća posle 10:7, već su u poslednjih osam minuta pokušali da naprave preokret. Odskočili su Vukićević sa 3 i Gajić sa 2 gola. Kragujevčani nisu dozvolili