Zvezda protutnjala kroz ivanjicu: Pešić i Mitrović "ljuljali" Javor i napravili sjajnu uvertiru pred "večiti derbi" (video)

Kurir 25.02.2023

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Javorom sa 2:0 u meču 23. kola Superlige Srbije.

Golove za gostujući tim postigli su Pešić u 38. i Mitrović u 56. minutu susreta. Imao je aktuelni šampion Srbije težak posao u prvom poluvremenu. Domaćin je pokušavao iz svih pozicija da preti i igra se uglavnom odvijala na polovini gostiju. Prvu priliku Javor je imao već u uvodnim minutima meča kada je Kembel u nekoliko navrata šutirao ka golu Borjana, ali bezuspešno. Zvezda je brzim kontrama i dugim loptama pokušavala da ugrozi protivnika, pa su tako u 18. minutu