Tadić asistirao, Ajaks slavio: "Dirigovana" lopta iz kornera dovoljna za nova tri boda

Telegraf 26.02.2023  |  Telegraf.rs

Nije meč počeo najbolje po tim iz Amsterdama, s obzirom na to da je Vitese prvi došao do pogotka u 30. minutu

Fudbaleri Ajaksa savladali su na gostujućem terenu ekipu Vitesea rezultatom 2:1, u okviru 23. kola holandskog šampionata. Nije meč počeo najbolje po tim iz Amsterdama, s obzirom na to da je Vitese prvi došao do pogotka u 30. minutu, kada je pogodio Van Ginkel. Ipak, svega dva minuta bilo je dovoljno da Ajaks poravna, a u ulozi "egzekutora" našao se Dejvi Klasen. To je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, a u drugom je Ajaks pojačao ritam i ponovo