Никола плакао због сребра: Одбојкаши Југославије у финалу СП 1998. у Токију изгубили од Италије са 3:0

Вечерње новости 02.03.2023  |  С. Крстовић
Никола плакао због сребра: Одбојкаши Југославије у финалу СП 1998. у Токију изгубили од Италије са 3:0

ТЕ 1998. година у СР Југославији се још славио Дан Републике, када је 1943. у Јајцу формирана авнојевска Југославија, која се распала у крвавом грађанском рату 1991. године. На тај дан "света плава чета" борила се на СП у Токију са одбојкашима Италије за злато и изгубила са 3:0. Сви смо у исто време били поносни и разочарани, добро смо упамтили сузе Николе Грбића на церемонији додељиваља медаља. Била је то и прва медаља за одбојку на Светским првенствима. Зато је одбојкашима 1. децембра 1998. по веома

фото јован бурмаз Сјајне партије до финале давале су наду да Жељко Танасковић, који се после шампионата опростио, и другови могу да се попну на највиши степеник. Истина, наши су били исцрпљени после победе над Кубом (3:1), али још тежи меч одиграли су Италијани у полуфиналу са Бразилом - 3:2. И док се код Југословена осећао умор, "азури" су деловали свеже и моћно. Касније је Симоне Росалба пао на допинг контроли, али без последица, тако да нико није ни помишљао

Прочитајте још

Кључне речи

Спорт, најновије вести »