„Ford” povlači u Americi 98.500 starijih „rendžer” kamioneta zbog vazdušnih jastuka
Politika 02.03.2023
![„Ford” povlači u Americi 98.500 starijih „rendžer” kamioneta zbog vazdušnih jastuka](https://nstatic.net/img/logo/s/politika.png)
VAŠINGTON – Kompanija „Ford motor” saopštila je da u SAD povlači 98.500 starijih pikap kamioneta „rendžer”, jer je moguće da su zamenski naduvači vazdušnih jastuka suvozača pogrešno instalirani. „Ford” je saopštio da nije bilo povređenih ili sudara u vezi sa ovim opozivom.
Ovo se odnosi na modele 2004-2006 kamioneta „rendžer”, povučene iz proizvodnje 2017. i 2018. Više od 30 smrtnih slučajeva širom sveta, uključujući 24 u SAD, od toga tri u starijim kamionetima „rendžer”, povezani su sa vazdušnim jastucima japanske kompanije „Takata”, za koje je utvrđeno da mogu da eksplodiraju, oslobađajući krhotine metala u automobilima i kamionima, navodi britanska agencija, prenosi Tanjug.