Ivana Vuleta osvojila medalju, ali ne zlatnu! Šok-završnica finala skoka u dalj na Evropskom prvenstvu

Večernje novosti 05.03.2023  |  Novosti online

​IVANA Vuleta, nekada Španović, osvojila je novu medalju na velikim takmičenjima: srpska atletičarka je stigla do bronze na Evropskom prvenstvu u dvorani čiji je domaćin Turska.

Foto: EPA U Istanbulu je naša atletska diva u kvalifikacijama u skoku dalj ostvarila najbolji rezultat u Evropi ove sezone, 6,98 metara, ali u finalu joj, da je i ponovila to ostvarenje, ono ne bi bilo dovoljno za zlato. Larisa Japikino iz Italije je nacionalnim rekordom od 6,97 osvojila srebro, a nova šampionka Evrope u skoku u dalje je Britanka Džezmin Sojers, koja je "doletela" u pesak tačno sedam metara od zaletišta. BONUS VIDEO: KAD DRŽAVA BRINE O ŠAMPIONIMA: