Neverovatni Makabi stigao Partizan, Efes u velikom problemu!

Sport klub 10.03.2023  |  Autor:Branimir Smilić

Podeli : Košarkaši Makabija ubedljivo su pobedili Anadolu Efes u Istanbulu u 28. kolu Evrolige rezultatom 86:64. „Ponos Izraela“ je dva dana nakon što je u Tel Avivu savladao Fenerbahče, slavio i protiv dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope i borbu za plasman u plej-of učinio još neizvesnijom.

Makabi se sa učinkom 15-13 izjednačio sa Partizanom i Žalgirisom, dok turski tim nakon drugog uzastopnog neuspeha ima skor 13-14. Makabi je spektakularno odigrao prvo poluvreme u „Sinan Erdem“ dvorani. Ekipa Odeda Kataša je u prvoj četvrtini postigla sedam trojki i posle deset minuta imala je čak 15 poena prednosti – 33:18, a ništa se nije promenilo ni u drugoj deonici. . @Joshnebo is doing it 𝐀𝐋𝐋 tonight 🚨 He got something behind that block 🛑 #7DAYSMagicMoment