Borusija zaustavljena u velikom nemačkom derbiju: Remi Šalkea i Dortmunda u Bundesligi

Kurir 11.03.2023

Fudbaleri Šalkea odigrali su na svom terenu u Gelzenkirhenu nerešeno 2:2 protiv Borusije iz Dortmunda, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Dortmund je poveo u 38. minutu golom Nika Šloterbeka, a izjednačio je Marijus Bulter u 50. minutu. Novo vođstvo gostujućem timu doneo je Rafael Gerero u 60. minutu, a bod Šalkeu obezbedio je Kenan Karaman pogotkom u 79. minutu. Dortumund je drugi put u prvenstvu odigrao nerešeno i drugi je na tabeli sa 50 bodova, dva manje od vodećeg Bajerna iz Minhena. Šalke je osmu utakmicu u ligi završio remijem i pretposlednji je na tabeli sa 20 bodova, bodom manje od Herte