Zvezda ubedljiva protiv Novog Pazara na proslavi 78. rođendana kluba

Beta 12.03.2023

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu Novi Pazar sa 5:1, u utakmici 26. kola Super lige Srbije.

Crveno-beli su do vođstva došli u 10. minutu, kada se u strelce upisao Marko Rakonjac, nakon centaršuta Gelora Kange iz kornera.

Gosti u 23. minutu dolaze do penala, nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao Aleksandar Dragović.

Dva minuta kasnije rezultat je sa "bele tačke" izjednačio 10. golom u sezoni Andrija Majdevac.

U 32. minutu penal je dosuđen za Zvezdu, pošto je rukom u kaznenom prostoru gostiju igrao Periša Pešukić. Precizan je sa penala u 34. minutu bio Kanga.

U završnici drugog poluvremena Zvezda u rasponu od osam minuta postiže tri gola.

Prvo je Kanga sa ivice šesnaesterca precizno šutirao u 73. minutu, a potom četiri minuta kasnije Aleksandar Katai "lobuje" golmana Novog Pazara Lazara Slavkovića.

U 78. minutu usledio je vatromet navijača Zvezde, u čast proslave 78. rođendana kluba.

Konačan rezultat je svojim drugim golom postavio Rakonjac u 81. minutu.

Utakmici na stadionu "Rajko Mitić" prisustvovalo je 17.843 gledalaca.

Zvezda je posle šestog vezanog trijumfa prva na tabeli Super lige Srbije sa 72 boda, odnosno ima 21 bod više od drugoplasiranog Partizana, koji večeras gostuje Mladosti u Lučanima.

Novi Pazar je na šestom mestu sa 44 boda.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Napretku, dok Novi Pazar dočekuje Kolubaru.