Компанија Мета ће укинути још 10.000 радних места

Бета 14.03.2023

Мета, матична компанија друштвених мрежа Фејсбук (Фацебоок) и Инстаграм, укинуће ове године још 10.000 радних места, после првог таласа од 11.000 отпуштања почетком новембра, најавио је данас извршни директор те групе, Марк Закерберг (Зуцкерберг).

"Ово ће бити тешко и нема начина да се заобиђе. То значи да се опраштамо од талентованих и страствених колега који су били део нашег успеха", рекао је Закерберг и додао да је одлука била тешка али и неопходна.

Списак радних места која ће бити укинута биће саопштен крајем априла, а реструктурирање ц́е бити обављено до краја године. Биће смањен број чланова у тиму за менаџмент људских ресурса, пренеле су агенције АФП и АП.

На крају та два таласа укидања радних места, Мета ц́е смањити своју радну снагу за 24 одсто, што је нагла промена за ту групу која током готово 20 година постојања никада није покретала план социјалне подршке.

"Од Мете желимо да направимо бољу технолошку компанију и да побољшамо наше финансијске перформансе у тешким условима да бисмо могли да остваримо своју дугорочну визију", рекао је Закерберг.

По његовим речима, поред укидања радних места, компанија ц́е успорити темпо запошљавања, и планира да "откаже неприоритетне пројекте".

Група је вец́ најавила замрзавање запошљавања до краја марта 2023. године.

После великог раста од свог настанка, Фејсбук, који је крајем 2021. постао Мета, од прошле године трпи последице смањења онлајн оглашавања.

Поред тога, Фејсбук и Инстаграм имају све јачу конкуренцију, посебно са видео платформом ТикТок, која смањује тржишно пословање Мете.

Мета је, као и цела технолошка индустрија, суочена с порастом каматних стопа, чиме је угрожен тај сектор којем је потребна велика количина готовог новца за финансирање развоја.

Приходи Мете су се прошле године смањили за један одсто, на 116,6 милијарди долара.

(Бета, 14.03.2023)

Повезане вести »

Кључне речи

Економија, најновије вести »