Fudbal: Spartak se oprostio od Kupa Srbije, Napredak bolji u Subotici (0:1)

Subotica.com 16.03.2023  |  Subotica.com

Spartak se oprostio od Kupa Srbije nakon što je u osmini finala poražen od Napretka sa 1:0. Kruševljani su u prvom poluvremenu iskoristili priliku i pogotkom Marka Šarića došli do prednosti od 1:0, a na kraju i slavili prolaz u dalji tok takmičenja.

Imao je Spartak nekoliko pokušaja na početku, ali su bili neprecizni Tošeski i Ubiparip. Gosti su u jednom trenutku imali veću inicijativu i posle dve neiskorištene prilike treću su pretvorili u vođstvo. Marko Šarić je glavom loptu plasirao u mrežu za radost svoh+g tima i prednost od 1:0. U drugom poluvremenu Spartak je bio bolji. Krenuli su „golubovi“ na sve ili ništa ne bi li što pre izjednačili. U 63. minutu Mršić je načinio prekršaj nad Todoroskim blizu