Leo Mesi u nestvarnoj karijeri na 1017 utakmica postigao 800 golova: Čak 56 het-trikova i 62 slobodnjaka

Večernje novosti 24.03.2023  |  Z. Ćorović

NjIHOVOJ sreći nema kraja. Razdragani Argentinci su napravili još jednu nezaboravnu feštu sa svojim prvacima sveta. U centru pažnje je bio "njegovo veličanstvo" Leo Mesi, koga su posle Dijega Maradone zemljaci pretvorili u novo fudbalsko božanstvo.

Foto AP "Gaučosi" su u Buenos Ajresu savladali selekciju Paname sa 2:0, u prijateljskoj utakmici koja je ujedno bila i proslava osvajanja titule svetskog prvaka na Mundijalu u Kataru. Pred 83.000 navijača na "Monumentalu", prvo je u 78. minutu Tijago Almada pogodio mrežu Paname. Desetak minuta Mesi je iz slobodnjaka postigao svoj 800. gol u karijeri, 99. u nacionalnom dresu. OD 800 pogodaka na 1017 utakmica u nestvarnoj karijeri, Leo Mesi je dao najviše kao igrač