Alenka Popila gorko piće, pojela čokoladicu i umrla! Učiteljica otišla u Švajcarsku na eutanaziju, evo zašto je odlučila da umre
Kurir 05.04.2023
![Alenka Popila gorko piće, pojela čokoladicu i umrla! Učiteljica otišla u Švajcarsku na eutanaziju, evo zašto je…](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Alenka Čurin Janžeković, učiteljica iz Slovenije, umrla je 13. marta u Švajcarskoj na način i u vreme koje je sama odabrala.
Naime, odlučila se na eutanaziju. "Popila je gorko piće, a zatim pojela čokoladicu", opisao je Alenkine poslednje trenutke njen suprug Marijan za slovenačke Novice. Obećao joj je da će nastaviti da se bori za legalizaciju eutanazije, kao i ona do svoje smrti. Alenka, rođena 6. jula 1957. godine u Mariboru, bolovala je od nasledne metaboličke bolesti Morkio sindrom. Zbog nedostatka enzima, njene kosti i hrskavica su se polako raspadale. Tokom života imala je više