Berghuis briljirao, Tadić asistirao, Ajaks ubedljiv protiv Fortune Sitard

Sportske.net 09.04.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Ajaksa deklasirali su Fortunu Sitard u Amsterdamu sa 4:0 u 28. kolu šampionata Holandije. "Kopljanici" su se sa 59 bodova izjednačili sa PSV-om na drugom mestu, a lider Fejenord ima pet bodova više i utakmicu manje, koju će odigrati večeras u Roterdamu protiv RKC-a.

Ajaks je najveći deo posla završio u prvom poluvremenu sa dva gola raspoloženog Berghuisa, koji je pogađao u šestom i 27. minutu. Kapiten Dušan Tadić je bio asistent kod drugog pogotka. U nastavku je Ajaks još dva puta tresao mrežu gostiju. U 54. minutu je strelac bio Bergvajn na pas Berghuisa, a konačnih 4:0 postavio je Tejlor u 86. minutu, a još jednu asistenciju je upisao sjajni Berghuis. Tadić je na terenu proveo 88 minuta. Fortuna je nakon ovog poraza na 11.