Упада људима у посед, прави хаос по селу: Срби из Карошевина избезумљени због животиње која им се шуња по двориштима: "страх нас је"

Блиц 15.04.2023
Упада људима у посед, прави хаос по селу: Срби из Карошевина избезумљени због животиње која им се шуња по двориштима…

Пролеће је овог априла поприлично варљиво, али то није утицало на мрке медведе који су се широм Србије пробудили из зимског сна и очигледно су гладни, тако да не презају да приђу ни до самих домаћинстава у потрази за храном. Већ неколико ноћи управо ова крупна шумска животиња обилази село Карошевина код Пријепоља, па су међу мештанима завладали стах и паника.

- Будимо се ујутру и видимо огромне шапе. Одмах смо знали да је у питању медвед, а касније смо га видели и на сигурносним камерама. Он до сада није никога напао, али ипак нас је много страх. Излазимо из кућа само кад морамо, кажу за РИНУ мештани Карошевина. Услед овогодишње благе зиме велики број медведа заправо није ни падао у хибернацију, то су већ крајем прошле године могли да закључе у УГ "Јадовник" чији чланови годинама уназад воде бригу о хранилишту за

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Забава, најновије вести »