Marko Lakatuš osvojio zlato, Nikola Kovačević izborio mesto u seniorskoj reprezentaciji

Zrenjaninski 16.04.2023

Sedmorica takmičara Kajak kluba Begej iz Zrenjanina učestvovala su na Kupu Srbije, koji je ujedno bio i izborno takmičenje za selekcije juniora i seniora.

Begej su predstavljala po dvojica pionira, kadeta i juniora, kao i jedan senior. Jedan od najtalentovanijih mladih takmičara Marko Lakatuš okitio se zlatnom medaljom u kategoriji pionira, u trci K-1 1000m. Osim Lakatuša, medaljom se okitio još jedan zrenjaninski kajakaš, i to u istoj konkurenciji. U pitanju je Nemanja Vlatković, koji je trku završio odmah iza Marka i tako osvojio srebro. Najbolji takmičar Kajak kluba Begej Nikola Kovačević na Kupu Srbije je u