Kineski premijer pozdravio saradnju sa zemljama ASEAN u oblasti poljoprivrede i bezbednosti hrane
Kurir 26.04.2023
![Kineski premijer pozdravio saradnju sa zemljama ASEAN u oblasti poljoprivrede i bezbednosti hrane](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Poljoprivreda i sigurnost hrane, kao osnova mira i stabilnosti, razvoja i prosperiteta, ključna su oblast saradnje Kine i zemalja ASEAN, rekao je u utorak kineski premijer Li Ćijang.
Premijer Li je to naveo u pismu čestitke na ceremoniji otvaranja povodom godišnjice poljoprivrednog razvoja i saradnje u oblasti bezbednosti hrane između Kine i zemalja ASEAN. „Nadamo se da će obe strane dodatno ojačati politiku komunikacije, razmene i saradnje, zajednički doprineti istočnoazijskoj mudrosti i ponuditi primer za globalno upravljanje hranom i poljoprivredom”, dodao je Li. Kina je voljna da sarađuje sa zemljama ASEAN, kao dobrim susedima i