"Ispalo je jako ružno": Milanović i Begaj u Zadru dočekani zastavom tzv. Velike Albanije, razvila je deca u albanskim narodnim nošnjama (video)
Blic 30.04.2023

Posetu predsednika Hrvatske i Albanije, Zorana Milanovića i Bajrama Begaja, zadarskim Arbanasima u petak je obeležio incident tokom kojeg je nekoliko dece u albanskim narodnim nošnjama razvilo zastavu takozvane Velike Albanije, prenosi Zadarski.hr.
Kako se navodi, prvobitno je izbio skandal zbog izostanka čelnih ljudi gradske i županijske vlasti, koji su po svaku cenu hteli da izbegnu Milanovića, a potom je u dvorani samostana Školskih sestara franjevki u Arbanasima, u trenutku intoniranja albanske državne himne, nekoliko dece u albanskim narodnim nošnjama razvilo zastavu takozvane velike Albanije. Na video-snimku zadarskog lista vidi se reakcija službenog prevodioca Baskima Fazliua koji je prišao mlađim