Pa, gde je ovaj Partizan bio čitavo proleće? Trka za Ligu šampiona nikad zanimljivija!

Sportske.net 01.05.2023  |  Sportske.net

U derbiju 33. kola Superlige Srbije, Partizan je večeras u Bačkoj Topoli kao gost savladao domaći TSC sa 3:1 i tako se vratio u trku za drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona! Doduše, još uvek je veliki zaostatak crno-belih, ali sada ipak ima čemu da se nada u nareda četiri kola do kraja sezone.

TSC je i dalje drugi sa 65 bodova, koliko ima i Čukarički na trećem mestu posle jučerašnjeg ubedljivog poraza od Crvene zvezde (4:0) na Marakani, a Partizan na četvrtom i Vojvodina na petom mestu imaju po 61. Ekipa Igora Duljaja je večeras od samog starta zaigrala agresivno, angažovano, videla se ambicija u igri Partizana i rezultat je došao već u 12. minutu kada je Rikardo Gomeš savladao golmana Ilića za vođstvo od 1:0. Samo osam minuta kasnije TSC je izjednačio.