Borjan branio penale i odveo Zvezdu u polufinale Kupa Srbije

Politika 03.05.2023

Fudbaleri Crvene zvezde nisu opravdali ulogu velikog favorita i da se plasiraju u polufinale Kupa Srbije pobedom u regularnih 90 minuta duela u Kruševcu protiv Napretka i pobednika tog duela odlučili su penali! Utakmica četvrtfinala Kupa Srbije je posle 90 minuta završena bez golova, 0:0 i posle toga se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Briljantan u timu Zvezde ponovo je bio golman i kapiten Milan Borjan koji je odbranio dva penala protivnicima. Na kraju, Osman Bukari je realizovao penal u petoj seriji za konačnih 4:2 i plasman Zvezde u polufinale Kupa Srbije. Utakmica je počela minutom ćutanja za nastradale u Beogradu. Napredak – Crvena zvezda penali 2:4 (0:0) Postave Napredak: Petrić - Jovanović, Đeković, Kerkez, Vukajlović- Putinčanin, Krstić, Šarić - Bastajić, Ljubomirac (Laban od 73.),