„Ograničavanje je siva zona“: Da li je Srbiji potrebna regulacija interneta?
Danas 06.05.2023 | Radio Slobodna Evropa
![„Ograničavanje je siva zona“: Da li je Srbiji potrebna regulacija interneta?](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Pooštravanje sankcija za promovisanje nasilja u elektronskim medijima, na internetu i društvenim mrežama, kao i zabrana pristupa sajtovima na kojima se prodaju oružje i narkotici.
To su ukratko dve od deset mera koje je Vlada Srbije donela 4. maja, dan nakon što je trinaestogodišnji dečak izvršio masovno ubistvo u osnovnoj školi u Beogradu. U međuvremenu je u četvrtak uveče zabeležen još jedan oružani napad 60 kilometara južno od centra Beograda, u kojem je ubijeno osam osoba, a 14 je povređeno. Vučić: Biće pregledano 45.000 profila ljudi koji su na Internetu podržali ubicu dece Poznavaoci prilika, pak, ocenjuju da su ove dve mere koje