Fudbal: Spartak i Mladost GAT igrali nerešeno

Subotica.com 08.05.2023  |  Subotica.com

Utakmica četvrtog kola plejauta u Novom Sadu između Mladost GAT-a i Spartaka počela je minutom ćutanja zbog trodnevne žalosti povodom tragedije u beogradskoj Osnovnoj školi „Vladisav Ribnikar“, a nakon 90 minuta igre nije bilo pobednika - 1:1. Mladost je prva došla do prednosti preko Milića, a za Subotičane je Ado izjednačio. Iako su „golubovi“ ostali sa dva igrača manje u sudijskoj nadoknadi odoleli su protivniku i upisali vredan bod.

Prvo poluvreme je proteklo uglavnom u igri između dva šesnaesterca bez većih opasnosti po golmane Manojlovića i Kneževića. Tek negde na isteku pola sata meča pokušali su Subotičani da dođu do pogotka, ali posle asistencije Tanasina, Todoroski je bio neprecizan i loptu poslao preko gola. U 38. minutu Mladost je bila najbliža da povede, ali se istakao golman Manojlović. Slobodan udarac je izveo Ilić, lopta se odbila do Babića koji je silovito šutirao, Manojlović je