"Kamate će sigurno rasti do kraja godine!" Ekonomisti Vlahović i Đukić o daljim trendovima na tržištu i šta nas čeka 2024.

Blic 10.05.2023
"Kamate će sigurno rasti do kraja godine!" Ekonomisti Vlahović i Đukić o daljim trendovima na tržištu i šta nas čeka…

Iako su neki stručnjaci imali optimističke najave vezane za zaustvljanje inflacije do kraja drugog tromesečja ove godine, one se nisu ostvarile, pa su američki FED i Evropska centralna banka, pre nekoliko dana posegle za još jednim povećanjem referentnih kamatnih stopa, glavnog instrumenta za njeno suzbijane.

Ovaj njihov potez slediće i ostale centralne banke što praktično znači da će se ovaj instrument i dalje koristititi odnosno da će rast referentnih kamatnih stopa biti realnost i ove godine, kako za svet tako i Srbiju, odnosno da kreditiranje neće biti jeftinije. Tako bar tvrde ugledni srpski ekonomisti koji ne očekuju da će “glavnokomandujuće” centralne banke, FED i Evropska, referentnu kamatnu stopu smanjiti do kraja 2023. Po njihovom mišljenju dobra vest bi mogla

Pročitajte još

Ključne reči

Komentari

Društvo, najnovije vesti »