BL - Bajern ušao u furiozni finiš, sve manje nade za Dortmund, Union Berlin sve bliži Ligi šampiona!

Sportske.net 13.05.2023  |  Sportske.net

Ovog popodneva odigrano je pet mečeva 32. kola nemačke Bundeslige, a najubedljiviji je bio aktuelni šampion Bajern koji je na ''Alijanc Areni'' deklasirao ekipu Šalkea sa 6:0.

Gosti su odolevali tek 20 minuta, a onda je Liroj Sane asistirao Tomasu Mileru koji donosi prednost Bajernu. Samo osam minuta kasnije domaći su iznudili i jedanaestereac koji je u gol pretvorio Kimih za sigurnih 2:0. U nastavku najpre dva gola u režiji Serža Gnabrija. On je u 50. minutu pogodio mrežu posle saradnje sa Kanselom koji je obavio sjajan posao na levoj strani i majstorski se oslobodio protivničkog igrača. Šesnaest minuta kasnije je povisio i na 4:0 kada