Golčina Alea! Dortmund za petama Bajernu, ko s kim do kraja?

Sport klub 13.05.2023  |  Autor Branimir Smilić

Fudbaleri Borusije Dortmund lakše nego što se očekivalo pobedili su imenjaka iz Menhengladbaha 5:2 u utakmici 32. kola Bundeslige. „Milioneri“ su zabeležili 11. uzastopni trijumf na „Signal Iduna parku“ i dva kola pre kraja šampionata imaju bod manje od Bajerna, dok je ekipa iz Mehnengladbaha ostala na 11. poziciji sa 39 bodova.

Tim hrvatskog trenera Edina Terzića spektakularno je odigrao prvo poluvreme i već posle 32 minuta imao je četiri gola prednosti. Doniel Malen je u 5. minutu načeo mrežu gostinu, Džud Belingem je u 18. sa bele tačke duplirao prednost svog tima, a onda je na scenu stupio Sebastijan Ale. Reprezentativac Obale Slonovače je mreži rivala pogađao u 20. i 32. minutu, oba puta na asistenciju Malena, a treći petom još dugo će se vrteti na TV ekranima. Borusija Menhengladbah