Arsenal izgubio od Brajtona i najverovatnije izgubio borbu za titulu

Beta 14.05.2023

Fudbaleri Arsenala izgubili su večeras na svom terenu od Brajtona 0:3, u utakmici 36. kola Premijer lige i najverovatnije se oprostili od borbe za titulu.

Brajton je poveo u 51. minutu golom Hulija Ensisa, a prednost je udvostručio Deniz Undav u 86. minutu.

Konačan rezultat postavio je Pervis Estupinjan u šestom minutu nadoknade vremena.

Arsenal je pretrpeo peti poraz u ligi i drugi je na tabeli sa 81 bodom, četiri boda manje ali i utakmicom više od prvoplasiranog Mančester sitija.

Mančester siti će odbraniti titulu u nedelju ako pobedi Čelsi ili ako Arsenal dan ranije izgubi od Notingem Foresta.

Brajton je ostvario 17. pobedu u prvenstvu i popeo se na šesto mesto na tabeli, koje vodi u Ligu Evropa, sa 58 bodova i ima bod više ali i dve utakmice manje od sedmoplasiranog Totenhema.