Štutgart proradio kad je najvažnije - Ubedljiva pobeda u Majncu za beg iz ,,crvenog"

Sportske.net 21.05.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na gostovanju Majnc rezultatom 4:1 u okviru 33. kola Bundeslige.

Ostalo je još jedno kolo do kraja nemačkog prvenstva, a Štutgart je uhvatio ,,slamku spasa" u Majncu i sa osvojena tri boda koraknuo iznad zone ispadanja, pa je sada 15. Poveli su domaći u 23. minutu preko Ingvartsena za 1:0, ali prednost nisu sačuvali do kraja poluvremena. U 41. minutu proradio je Štutgart, a Endo je bio strelac za 1:1. Drugi gol za goste postigao je Žirasi za 2:1 na asistenciju Krisa Firiha. Nije tu bio kraj naletu Štutgarta, koji je postigao u