Јокић новим трипл-даблом водио Денвер до првог великог финала НБА лиге

Бета 23.05.2023

Кошаркаши Денвера пласирали су се ноћас у велико финале НБА лиге, пошто су у четвртој утакмици финала Западне конференције на гостовању победили Лос Анђелес лејкерсе са 113:111.

Лејкерси су били бољи ривал у првом полувремену, које су завршили максималним вођством 73:58. У првом полувремену истакао се Леброн Џејмс који је за домаћи тим постигао 31 поен.

Уследила је одлична трећа четвртина Денвера, коју је тим из Колорада окончао резултатом 36:16.

Већи део последње четвртине у вођству су били гости. Након поена српског центра Николе Јокића Денвер је два минута и 50 секунди пре краја повео са 110:104, али се Лејкерси нису предали и после поена Ентонија Дејвиса са пенала стижу до нерешеног исхода (111:111).

Последњи поен на мечу постигао је Јокић 51,7 секунди пре краја за 113:111, а Лејкерси су у два наврата могли до продужетка, али је непрецизан био Џејмс.

Денверу је ово шеста узастопна победа у плеј-офу, а финалну серију Запада окончали су максималним резултатом - 4:0.

Јокић је у победи свог тима остварио осми трипл-дабл у овосезонском плеј-офу, чиме је оборио рекорд Вилта Чемберлена из 1967. године. Српски играч је уписао 30 поена, 14 скокова, 13 асистенција, три блокаде и једну украдену лопту. По завршетку меча уручен му је трофеј "Меџик Џонсон" за најкориснијег играча Западне конференције.

Џамал Мареј је у гостујућем тиму постигао 25 поена, уз пет асистенција, Арон Гордон је уписао 22 поена, шест скокова и пет асистенција, док је дабл-дабл забележио Мајкл Портер џуниор са 15 поена и 10 ухваћених лопти.

У домаћем тиму најбољи учинак је имао Леброн Џејмс са 40 поена, 10 скокова, девет асистенција и две украдене лопте, дабл-дабл је остварио и Ентони Дејвис са 21 поеном и 14 скокова, док је Остин Ривс постигао 17 поена.

Денверу је ово први пласман у велико финале НБА лиге, где ће за противника имати бољег из двомеча Мајами-Бостон. Тим са Флориде води са 3:0 у финалној серији Источне конференције.

Финална серија ће почети у ноћи између 1. и 2. јуна.

(Бета, 23.05.2023)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Спорт, најновије вести »