Курти данас у Братислави са Борељом и Лајчаком: Прво рекао да одлаже посету због ситуације на Косову, а онда се предомислио
Блиц 31.05.2023

Премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти састаће се данас у Братислави са високим представником ЕУ за спољну политику и безбедност Жозепом Борељом и специјалним представником ЕУ за дијалог Мирославом Лајчаком, изјавио је портпарол владе у Приштини Перпарим Криезиу.
Он је рекао да Курти у Братислави учествује на Глобалној безбедносној конференцији, преноси Репортери. Према речима Криезиуа, Курти ће у Братислави боравити један дан. У Приштини је уторак саопштено да Курти је због ситуације на северу КиМ, где Срби протестују због уласка нових албанских градоначелника и тзв. специјалне косовске полиције у зграде општина, одлаже посету, али је он данас ипак отпутовао у Братиславу. (Тањуг)










