Liga Evrope dobila novog šampiona: Sevilja i Roma režirali neviđenu dramu u finalu

Večernje novosti 31.05.2023  |  A. I.

PRAVI spektakl gledali su navijači na "Puškaš areni" u Mađarskoj. U finalu Lige Evrope sastali su se Sevilja i Roma. Nakon 90 minuta igre pobednika nije bilo. Kako je meč završen rezultatom 1:1, šampiona je iznedrila penal lutrija. Tu se bolje snašao španski tim koji je pogodio četiri udarca sa "bele tačke", naspram jednog Italijana.

Tanjug/ap Bio je to duel dva tima sa impozantnim tradicijama. Sevilja nikada nije izgubila finale Lige Evrope, igrali su ih šest, dok Žoze Morinjo nikada nije izgubio evropsko finale, sve to garantovalo je uzbudljivo finale, a to su navijači i dobili. Nakon velike drame sedmi put trofej podigla je Sevilja, dok je Portugalac poražen prvi put u finalu i to svom sedmom. Prvo poluvreme obilovalo je uzbuđenjima. Prvo je Leonardo Spinacola imao sjajnu priliku u 12.