Sevilja je pobednik Lige Evrope, Gudelj bolji od Matića i Murinja nakon neviđene drame i haosa

Nova 31.05.2023  |  Autor: Strahinja Nikolić

Kakva ludnica! Fudbaleri Sevilje savladali su Romu u finalu Lige Evrope nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 4:1 (nakon 120 minuta igre rezultat je bio 1:1.) #related-news_0 Utakmicu je bolje otvorila Roma, imala nešto više inicijative i lopte u nogama.

U 12. minutu Roma je imala prvu veliku šansu, kada je Paulo Dibala sjajno prošao po desnoj strani, uspeo da provuče loptu pored dvojice igrača Sevilje za Zekija Čelika koji je uposlio Leonarda Spinacolu, ali je fudbaler Rome šutirao pravo u Jasina Bona. Roma je stigla do prednosti u 35. minutu, kada je zablistao Dibala dobio još jednu maestralnu loptu iz veznog reda, izašao sam ispred Bona i loptu proturio ispod njega za veliku radost svih sem Žozea Murinja, koji