Ovo je naša realnost: Odbojkaši sutra (8.40) protiv Poljska završavaju učešće na turniru ln u Nagoji

Večernje novosti 10.06.2023  |  S. K.

ISTINU treba hrabro pogledati u oči. Podmlađena muška odbojkaška reprezentacija pružila je maksimum na prvom turniru Lige nacije u Nagoji. Nisu uspeli da iznenade Sloveniju (1:3) i Japan (1:3), dok su opravdali ulogu favoriti protiv Kine (3:0). Sutra (8.40) protiv Grbićeve Poljske staviće tačku na prvi vikend elitnog takmičenja.

FOTO: EPA „Orlovi“ su se protiv Japanaca hrabro borili, ali ih je rival sjajnom odbranom i ubitačnim kontanapadom bacio na kolena. - Ovo je naša realnost i od toga ne treba bežati – kaže za sajt OSS kapiten Dražen Luburić. – Ove utakmice treba koristiti za dalji napredak i veoma su značajne za mladi tim. Imaju šansu da napreduju, da vide kako je igrati protiv ovakve ekipe i protivnika. Dobro smo igrali, imali šansu u trećem setu kod 23:23. Taj set bio je na jednu