Počela velika akcija policije: Pojačana kontrola saobraćaja, u fokusu ova dva prekršaja
Blic 14.06.2023
![Počela velika akcija policije: Pojačana kontrola saobraćaja, u fokusu ova dva prekršaja](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Od danas pa do 20. juna pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, sprovešće akciju pojačane kontrole saobraćaja usmerenu na otkrivanje prekršaja upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci.
Akcija će se sprovoditi u 30 država članica organizacije ROADPOL (mreža saobraćajnih policija Evrope). U sklopu ove akcije, od subote, 17. juna u 12 časova do nedelje, 18. juna u 12 časova, širom Evrope biće realizovan i takozvani "Alcohol and Drugs Marathon", kada će u kontroli saobraćaja neprekidno biti angažovani svi raspoloživi alkometri, kao i uređaji za kontrolu prisustva psihoaktivnih supstanci u organizmu. Kako je MUP napominje, u prvih pet meseci ove