Prvi poraz Srbije na EP: Mađarice nam "ukrale" direktan plasman u četvtfinale EP

Euronews 18.06.2023  |  Autor: Euronews

Košarkašice Srbije poražene su od selekcije Mađarske u utakmici 3. kola grupe D na Evropskom prvenstvu koje se održava u Sloveniji i Izraelu, što znači da još nisu uspele da obezbede prolaz u četvtfinale - 75:81 (23:23, 21:16, 11:27, 20:15).

Sve dobro što je kipa selektora marine Maljković dobro uradila na ovom šampionatu palo je u vodu za 10 minuta košarke u trećoj deonici meča protiv Mađarica. Rivalke su u tom delu susreta potpuno preuzele kontrolu, "spustile" aktuelne evropske šampionke na svega 11 poena, dok su, sa druge strane, ubacile 27 i to je kasnije bilo ključno za konačan rezultat. "Žuta minuta" je skupo koštala najbolje košarkašice Srbije koje su nakon prvog poluvremena imale pet poena