A. Šešelj: Protesti su po modelu obojene revolucije, podići spomenik Miloševiću u Beogradu

Beta 20.06.2023

Potpredsednik Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Šešelj izjavio je da se protesti "Srbija protiv nasilja" odvijaju "po modelu takozvane obojene revolucije, recepta već isprobanog u Gruziji, Severnoj Makedoniji, Belorusiji".

"Deo naroda na protestima, koji je iz mnogih razloga nezadovoljan, u opasnosti je da bude opet instrumentalizovan i da učestvuje u nasilnoj promeni vlasti po zapadnom diktatu koji može da nam donese samo nesreću. To smo već videli 5. oktobra", rekao je Šešelj za Večernje novosti.

Povodom postavljanja spomenika u Moskvi nekadašnjem predsedniku Srbije Slobodanu Miloševiću, Šešelj je naveo da je "Rusija naučila lekciju iz Jugoslavije, koja je bila prva žrtva američke hegemonije posle Hladnog rata, a Milošević je simbol tog otpora".

"Pored svih njegovih grehova - ostavljanje Krajine na cedilu, amputiranja Republike Srpske - on se suprostavio NATO i časno je poginuo u Hagu boreći se za Srbiju. Zbog toga zaslužuje spomenik u Beogradu", rekao je Aleksandar Šešelj.

(Beta, 20.06.2023)

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »