Crvena zvezda slavila protiv Partizana, peti meč u seriji odlučuje o šampionu ABA lige

Danas 21.06.2023  |  A. Pavlović

Crvena zvezda pobedila je Partizan 68:56 u četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige, pa će šampiona regionalne lige odlučiti peti meč koji je na programu 22. jula u „Štark areni“, pošto je sada rezultat poravnat na 2:2.

Utakmica je počela u potpunom egalu, a onda smo videli seriju Zvezde od 14:1 u bitnom delu prve četvrtine, kada Partizan preko pet minuta nije mogao da postigne koš. U drugoj četvrtini je Zvezda kontrolisala rezultat, a Partizan je bio izuzetno bled u napadu i prvih 20 minuta utakmice je završio sa tek 24 postignuta poena. U jednom trenutku u drugom poluvremenu je bilo i 17 poena razlike za Zvezdu, ali je od tog trenutka Partizan počeo da „topi“ istu. Finiš treće