Ambasada Palestine u Srbiji pozvala međunarodnu zajednicu da hitno reaguje zbog napada izraelske vojske na Dženin
Euronews 03.07.2023 | Autor: Tanjug
![Ambasada Palestine u Srbiji pozvala međunarodnu zajednicu da hitno reaguje zbog napada izraelske vojske na Dženin](https://nstatic.net/img/logo/s/euronews.png)
Ambasada Palestine u Srbiji pozvala je danas na hitnu reakciju međunarodne zajednice da bi se, kako je navela, zaustavila agresija i kaznila izraelska vlada za zločine i teorizam nakon napada izraelske vojske na grad Dženin na okupiranoj Zapadnoj obali u kojem je ubijeno najmanje sedam Palestinaca, a veliki broj njih povređen.
Ambasada je navela da se neki od povređenih Palestinaca u današnjem napadu nalaze u kritičnom stanju. Ambasada tvrdi da su izraelske snage napale grad Dženin i objekte u izbegličkom kampu, kao i bolnicu Ibn Sina u tom gradu, gde su otvorili vatru na ljude na odeljenju za hitne slučajeve. Izraelska vojska je takođe koristila civile kao ljudske štitove u izbegličkom kampu u Dženinu, navela je ambasada. Kako se navodi u taj zločin je bilo uključeno više vojnih aviona,