Englezi bez primljenog gola šampioni Evrope posle 39 godina: Golman odbranio penal u 9. minutu nadoknade

Telegraf 08.07.2023  |  Telegraf.rs

Skoro 4 decenije je selekcija sa Ostrva čekala da osvoji titulu u ovom "uzrastu" po treći put u svojoj istoriji i konačno je to uspela

Mlada reprezentacija Engleske ponovo je šampion Evrope. U finalu Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine Englezi su savladali Špance 1:0. Skoro 4 decenije je selekcija sa Ostrva čekala da osvoji titulu u ovom "uzrastu" po treći put u svojoj istoriji i konačno je to uspela. Strelac jedinog gola bio je Kol Palmer, član Mančester Sitija, ali možemo reći da ipak nije on junak, već golman Traford koji je odbranio penal u 9. minutu sudijske nadoknade meča. Palmer je u