Žega skratila radno vreme građevincima: Narandžasti meteoalarm na snazi, poslodavci u Srpskoj reagovali zbog tropskih vrućina
Blic 12.07.2023
![Žega skratila radno vreme građevincima: Narandžasti meteoalarm na snazi, poslodavci u Srpskoj reagovali zbog tropskih…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Tropske vrućine i temperature koje će danas i sutra gurati živu iznad 38 stepeni upalile su narandžasti meteoalarm u BiH, zbog čega stručnjaci savetuju građanima da što manje borave na suncu, a taj apel dopro je i do ušiju pojedinih poslodavaca u Srpskoj pa su odlučili da skrate radno vreme zaposlenih.
Toplotni talas zahvatio je većinu krajeva BiH, kao i regiona, a u danima vikenda, prema prognozama Republičkog hidrometeorološkog zavoda, temperatura bi mogla dostići i 40 stepeni, što može negativno uticati na zdravlje građana, piše Glas Srpske, prenosi Srpskainfo. Da bi sprečili posledice iz Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS su apelovali na građane da izbegavaju boravak na otvorenom u najtoplijem delu dana, odnosno od 10 do 17 časova. Iz resornog