Mladi košarkaši Srbije nastavili sa pobedama u Nišu - preko Izraela do polufinala

Južne vesti 28.07.2023  |  M. M. Južne vesti

Košarkaši Srbije do 18 godina plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su sinoć u četvrtfinalu u hali ”Čair” ubedljivo savladali Izrael rezultatom 83:65 (20:15, 23:14, 15:19, 25:17).

Protivnik izabranicima Nenada Stefanovića u borbi za finale i medalju biće tim Nemačke. Svih pet pobeda upisali su srpski juniori na kontinentalnom prvenstvu, a sinoć uz pomoć navijača u Nišu održali čas košarke Izralecima, koji su u rezultatskom egalu bili samo tokom prvih 10 minuta. Već do poluvremena Srbija je stekla prednost od 43:29 i već tada je pitanje pobednika praktično bilo rešeno. Izralci su bolji rival bili samo u trećoj četvrtini, dok je u poslednjoj