Fudbal: Spartak golovima Đurasovića i Hrstića do pobede na startu sezone

Subotica.com 30.07.2023  |  Subotica.com

Spartak je u 1. kolu Superlige upisao pobedu od 2:1 protiv novajlije u eliti, IMT-a iz Beograda i to posle preokreta. Gosti su imali veću inicijativu i prikazali bolju igru koju su krunisali vođstvom. Uspela je ekipa Aleksandra Keržakova da izjednači sjajnim pogotkom Đurasovića što je možda i bio prelomni trenutak za dalji tok meča. U nastavku su Beograđani ponovo stigli do vođstva, ali im je gol poništen, dok je Hrstić pogodio za preokret i pobedu.

Imali su gosti na samom početku dve povoljne šanse, ali je Dejan Kerkez u oba slučaja odlično reagova i sprečio goste da dođu do vođstva. Inicijativa gostujućeg tima je posle 15. minuta igre rezultirala pogotkom i to sa bele tačke. Posle konsultacija sa var sobom potvrđeno je da je penal za IMT, a precizan sa jedanaest metara bio je Miloš Luković - 0:1. Imali su još jednu idealnu priliku Beograđani, na sreću Spartaka nisu je iskoristili. Kako se bliŽio kraj prvog