Mlade košarkašice Srbije bez finala Evropskog prvenstva

Danas 06.08.2023  |  A. Pavlović

Mlade košarkašice Srbije izgubile su u polufinalu Evropskog prvenstva od Letonije 56:53 (24:13, 10:15, 13:15, 6:13). „Orlice“ će igrati sutra u meču za treće mesto protiv Španije koja je ranije danas izgubila od Francuske rezultatom 75:47.

Izabranice Dajane Butulije odigrale su bolje u prvom poluvremenu koje su rešile u svoju korist – 34:28. U drugom Letonke su se u potpunosti „probudile“, pogotovo kada se radi o šutu za tri poena. Već posle pet minuta igre u nastavku su u potpunosti preokrenule rezultat i povele 41:40, a onda smo praktično do kraja meča gledali veoma neizvesnu utakmicu. Vratile su „Orlice“ prednost u finišu trećeg kvartala i to zahvaljujući igri „1 na 1“ gde su ih Letonke teško