Odbojkašice odigrale nerešeno protiv Italije: I to se može u pripremnoj utakmici, a selektor Gvideti zadovoljan

Euronews 09.08.2023  |  Autor: Euronews

Pre dva dana najbolje odbojkašice Srbije i Italije su odigrale pet setova i svih pet je pripalo domaćoj selekciji, a u drugom kontrolnom meču u Firenci, koji je trajao 98 minuta odigran je set manje i rezultat je bio 2:2 (18:25, 19:25, 25:20, 27:25).

Igračice selektora Đovani Gvidetija su u toj drugoj utakmici prikazale mnogo bolju igru, šo se vidi i po rezultatu, i italijanski stručnjak je zadovoljan onim što su ovi mečevi doneli njegovom timu. "Izuzetno sam zadovoljan što smo imali priliku da odigramo dva susreta protiv Italije. Devojke su u drugoj utakmici pokazale mnogo bolji pristup, video se napredak u odnosu na prvi duel i stvarno mogu da im čestitam. Naravno, ima tu još mnogo prostora za napredak, ali