Fudbalerke Španije prve polufinalistkinje Svetskog prvenstva za dame: Holandija izbačena u produžecima

Euronews 11.08.2023  |  Autor: Euronews

Fudbalerke Španije prve su su polufinalistkinje Svetskog prvenstva za žene na Novom Zelandu i u Australiji, pošto su u noći između četvrtka i petka po srednjeevropskom vremenu izbacile Holandiju iz daljeg takmičenja - 2:1.

To im je pošlo za rukom tek u produžecima, jer 90 minuta nije bilo dovoljno da se reši pobednik - 1:1 (0:0). Prvi gol u otvorenom dueli pao je već u prvom poluvremenu, ali nije priznat jer je VAR tehnologijom utvrđeno da je Ermoso bila u ofsajdu u tom 37. minutu. U drugom je "lalama" oduzet sviran penal, da bi devojke sa Pirineja najzad povele u smiraj regularnog dela utakmice. Stefani van der Gragt igrala je rukom u 16 metara, što je Mariona Kaldentej kaznila